Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła - 23 czerwca 2019 r.

1. Za nami Uroczystość Bożego Ciała. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za uczestnictwo w procesji, ale szczególnie tym, którzy czynnie zaangażowali się w jej uroczysty przebieg. Wdzięczni jesteśmy budowniczym ołtarzy: Siostrom Imienia Jezus i Skautom Europy. Dziękujemy orkiestrze „Victoria”, chórowi parafialnemu, Siostrom Loretankom, Bractwu Św. Józefa, panom i paniom niosącym chorągwie, figury i feretrony, Kółkom Różańcowym, ministrantom, bielankom oraz dzieciom pierwszokomunijnym z rodzicami. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do panów niosących Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

2. Jutro, 24 czerwca, przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.

3. Zakończyło się nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w domach mieszkańców ul. Zygmunta III. Dziękujemy Wam za świadectwo wiary i zapraszamy w poniedziałek, na Mszę Św. o godz. 18.00 w intencji rodzin, które przyjęły Matkę Bożą w swoich domach. Jednocześnie zapraszamy na tę Mszę Św. mieszkańców ul. Gembarzewskiego, z której rodziny pragnące przyjąć Maryję zabiorą obraz do swoich domów.

4. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego, które odbędzie się w poniedziałek, 24 czerwca, o godz. 19.00 w salce nad Caritasem.

5. We czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po wieczornej Mszy Św. będzie procesja eucharystyczna, a po niej poświęcenie wianków.

6. W piątek, 28 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte będą o 6.30, 8.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje post.

7. W sobotę, 29 czerwca, będziemy obchodzić Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte odprawimy o 6.30, 8.00 i 18.00. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli na Bazylikę Św. Piotra w Rzymie.

8. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku nauki i pracy. Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje czy urlopy, pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy Świętej. Starajmy się mądrze wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i wakacje życzymy udanego odpoczynku.

9. Informujemy, że podczas wakacji spowiedź w dni powszednie będzie 15 minut przed każdą Mszą Św. Prosimy przyjść wcześniej, aby spokojnie skorzystać z sakramentu pokuty.