Ogłoszenia duszpasterskie - XVII Niedziela Zwykła - 25 lipca 2021 r.

1. Jutro, 26 lipca, przypada wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Pamiętajmy, zwłaszcza w modlitwie, o naszych dziadkach i babciach, zarówno żyjących jak i tych, których Pan powołał już do siebie.

2. W niedzielę, 1 sierpnia, mija 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak co roku, o siedemnastej - w godzinie „W” - rozlegną się dzwony w warszawskich parafiach, zawyją syreny i zatrzyma się ruch na ulicach. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 w intencji wszystkich ofiar Powstania, którym składamy w milczeniu i zadumie hołd wdzięczności.

3. Za tydzień w Pierwszą Niedzielę Miesiąca zapraszamy członków Żywego Różańca na Mszę Święta o godz. 13.00, po której odprawimy comiesięczne nabożeństwo adoracyjne z procesją eucharystyczną.

4. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwrócił się z apelem o pomoc poszkodowanym w nawałnicach. Bp Romuald Kamiński zadecydował, że w kościołach diecezji warszawsko-praskiej zbiórka na pomoc poszkodowanym w nawałnicach i ulewach odbędzie się w przyszłą niedzielę 1 sierpnia 2021 r.