Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2022 r.

1. Dziś, z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca, po Mszy Św. o godz. 13.00 odprawimy nabożeństwo adoracyjne z procesją i modlitwą Kółek Różańcowych.

2. Jutro, o godz. 17.30, zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową we wszystkich intencjach Różańca Rodziców, a o godz. 18.00 na Mszę Św. w intencji wszystkich dzieci z naszej parafii. Jest to intencja od Różańca Rodziców.

3. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego, które odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w salce pod plebanią.

4. W czwartek, 8 grudnia, obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. odprawimy o 6.30, 8.00 i 18.00. Podczas Mszy Św. o godz. 6.30 będziemy dziękować Matce Bożej za dar wspólnoty Różańca Rodziców, za łaski otrzymane dzięki tej modlitwie. Jak co roku, zostanie uroczyście odnowiony Akt zawierzenia Matce Najświętszej dzieci i rodzin. Serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy też  do modlitwy w godzinie łaski od 12.00 do 13.00, aby otrzymać szczególne dary i błogosławieństwo obiecane przez Matkę Bożą podczas objawień w Montechiari.

5. W piątek, 9 grudnia o godz. 19.30, Ks. Mateusz zaprasza młodzież pragnącą pogłębiać swoją wiarę, na spotkanie w salce pod plebanią.

6. Za tydzień, 11 grudnia, rozpoczniemy nasze adwentowe rekolekcje, które poprowadzi O. Roman Woźnica, Klaretyn. Msze Święte w niedzielę będą według zwykłego porządku, zaś od poniedziałku do środy włącznie o 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 (dla dzieci) i 18.00. Zaplanujmy nasz czas tak, aby przygotować drogę przychodzącemu Zbawicielowi.

7. Za tydzień podczas wszystkich Mszy św. w miejsce zbiórki na tacę przeprowadzimy przedświąteczną zbiórkę darów rzeczowych dla najbardziej potrzebujących naszych parafian. Z produktów żywnościowych zostaną przygotowane paczki, zaś ofiary pieniężne przeznaczymy między innymi na zakup leków, ciepłej odzieży czy opału do ogrzania mieszkań.

8. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy w niedzielę, 11 grudnia, na Mszę Św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne w salce pod plebanią.

9. Skauci Europy zapraszają na kiermasz świąteczny. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. o godz. 9.00, 10.15 i 11.30, przed kościołem nasi Skauci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny oraz własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe i wypieki świąteczne. Zebrane środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie skautowych wyjazdów na zimowisko. Gorąco zachęcamy do wsparcia.

10. Pod chórem Siostry Loretanki rozprowadzają opłatki na stół wigilijny, a panie z „Caritas” - świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

11. Pragniemy włączyć się w świąteczną akcję Fundacji Małych Stópek „Paczuszka dla Maluszka”. W tym roku pomoc z naszej parafii dotrze do podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie w Niegowie. W kaplicy krzyża na choince wiszą papierowe bombki. Każdy kto chce włączyć się w tę akcję może wziąć bombkę, przygotować paczkę świąteczną i dostarczyć ją do zakrystii do 18 grudnia. Szczegółowe informacje jakie produkty są potrzebne znajdują się na odwrocie bombki.

12. Wszystkim, którzy przyjęli nas w minionym tygodniu podczas „kolędowej” wizyty duszpasterskiej składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę, rozmowy i złożone ofiary.

W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców następujących domów:

05.12 (poniedziałek) od 1700   - ul. Szatkowników, Kominiarska, Posłańców, Cyrulików 117-127

06.12 (wtorek) od 1700             - ul. Markietanki, Buławy, Ułańska

07.12 (środa) od 1700               - ul. Cyrulików 45-91, Przebieg

09.12 (piątek) od 1700              - ul. Republikańska, Fizyków, Górna, Haubicy

10.12 (sobota) od 1030             - ul. Gawędziarzy