Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Wielkiego Postu - 24 marca 2019 r.

1. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa pasyjne Wielkiego Postu.

Droga Krzyżowa w każdy piątek o 17.15 (dla dzieci) oraz o 18.30 (dla młodzieży i dorosłych).

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczną w niedzielę o 17.15.

2. Dziś odbędzie się w Warszawie „Narodowy Marsz Życia”. Rozpocznie się o godz. 13.30 na Placu Zamkowym, a następnie uda się na Plac Trzech Krzyży. Zachęcamy wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny, do wzięcia udziału w „Marszu dla Życia” i powiedzenia TAK dla życia, dla rodziny, dla zdrowego wychowania dzieci.

3. Jutro, 25 marca, będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Św. w naszym kościele będą o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. W tym dniu w Kościele obchodzony jest „Dzień Świętości Życia” i podejmowana jest Duchowa Adopcja dziecka poczętego. W naszej parafii jutro podczas Mszy Św. o godz. 18.00 będzie możliwość podjęcia modlitewnej ochrony życia dzieci nienarodzonych. Osoby pragnące włączyć się w to dzieło mogą zaopatrzyć się w materiały wyłożone na stoliku z prasą.

4. Zakończyło się nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w domach mieszkańców ul. Dokerów. Dziękujemy Wam za świadectwo wiary i zapraszamy w poniedziałek, na Mszę Św. o godz. 18.00 w intencji rodzin, które przyjęły Matkę Bożą w swoich domach. Jednocześnie zapraszamy na tę Mszę Św. mieszkańców ul. Księcia Witolda, z której rodziny pragnące przyjąć Maryję zabiorą obraz do swoich domów.

5. Jutro, 25 marca, przypada 74 rocznica transportu więźniów z obozu NKWD do Związku Sowieckiego. Ceremonia złożenia wieńców pod pomnikiem Więźniów Obozu NKWD, u zbiegu ulic Marsa i Płatnerskiej, odbędzie się o godz. 12.00.

6. W przyszłą niedzielę nasz chór parafialny "Deo Omnis Gloria" zapewni oprawę Mszy Św. o godz. 18.00, a następnie wystąpi z koncertem pieśni pasyjnych. Serdecznie zapraszamy.

7. Parafia organizuje letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje można uzyskać u ks. Janusza lub z ulotek wyłożonych na stoliku. Liczba miejsc jest ograniczona.

8. Fundacja „Uczeń XXI wieku” zaprasza na koncert pasyjny „Harfa, poezja i śpiew”, który odbędzie się w sobotę, 30 marca, o godz. 18.30 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej.