• Aktualności
  • Ogłoszenia

Pilegrzymka do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie

13/06/2024

Kontynuując modlitwę za naszą Ojczyznę pielgrzymowaliśmy do św. Andrzeja Boboli w Strachocinie.

Szczególną modlitwą obejmowaliśmy naszych Księży i Siostry zakonne wypraszając u Głównego Patrona Polski potrzebne im łaski i błogosławieństwo na ten trudny czas. Kustosz Sanktuarium - ks. Józef Niżnik pobłogosławił pielgrzymów i naszą parafię relikwiami Świętego.

Wzywał do modlitwy za Ojczyznę i jednocześnie przekonywał, że Królowa Polski i nasz Święty Patron nigdy nie pozostawią tych, którzy się do nich uciekają.

Czytaj dalej >

Boże Ciało

31/05/2024

Procesja Eucharystyczna w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy i procesji

fot. Agnieszka Osik

Czytaj dalej >

Imieniny księdza Proboszcza

23/05/2024

W dniu wczorajszym podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00 modliliśmy się w intencji naszego księdza proboszcza Emila Owczarka, który obchodził dzień imienin i urodzin.

Eucharystię koncelebrowali nasi duszpasterze, a na zakończenie delegacja grup parafialnych złożyła solenizantowi życzenia, kwiaty i wyjątkowy prezent - rower.

Czytaj dalej >

Piknik Rodzinny

20/05/2024

Nasza Parafia wraz z Fundacją „Baza Rembertów” zaprasza na „Piknik Rodzinny”, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 maja, na terenie „Wembley” przy ul. Działyńczyków. Rozpoczęcie o godz. 11.00. W programie dużo atrakcji dla dzieci i dorosłych, między innymi turnieje sportowe, a na zakończenie zabawa  taneczna.

Czytaj dalej >

107 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie

14/05/2024

Obchodziliśmy wczoraj 107 rocznicę rozpoczęcia objawień Matki Bożej w Fatimie. Po Mszy św. wieczornej odprawiliśmy Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwa te odbywają się każdego 13-go dnia miesiąca od maja do października, nawiązują do objawień Matki Bożej. Każde Nabożeństwo ma charakter przebłagalny i obejmuje wspólne odmawianie Różańca oraz procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Matka Boża mówiła w objawieniu z 13 czerwca 1917 roku do siostry Łucji: „Jezus chce się posłużyć tobą, aby ludzie mnie poznali i pokochali. Chciałbym ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Kto je przyjmuje, temu obiecuję zbawienie dla ozdoby jego tronu”. Podobnie i dziś Maryja posługuje się nami, abyśmy we wspólnej modlitwie wypraszali miłosierdzie dla siebie najbliższych i dla tych którzy oddalili się od Boga, żyjąc tak jakby go nie było.

Czytaj dalej >

Peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów w diecezji warszawsko-praskiej

06/05/2024

Wielebni Duszpasterze, Drodzy Bracia i Siostry.

W pierwszej połowie maja, od 11 do 18 maja włącznie, nasza diecezja będzie doświadczała szczególnego nawiedzenia: w siedmiu parafiach znajdą się Relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów. Ośrodki zostały dobrane w sposób umożliwiający wiernym ze wszystkich dekanatów uczestnictwo w bogatym programie modlitewnym, związanym z ogólnopolską peregrynację Relikwii.

Siostry i Bracia, najserdeczniej zapraszam Was wszystkich do osobistego udziału w tym modlitewnym dziele. Wasi duszpasterze z pewnością przekażą Wam szczegółowe informacje dotyczące obecności Relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów w parafiach oraz programu całodobowych czuwań.

Zapraszam Was także do duchowego towarzyszenia Błogosławionym Ulmom poprzez modlitwę we wszystkich intencjach, związanych z życiem każdej rodziny: poczynając od otwarcia na życie, poprzez codzienność wszystkich członków naszych rodzin, aż po świadectwo, że rodzina jest domowym Kościołem, żyjącym łaską i wiernym Chrystusowej Ewangelii. W obecnych, niełatwych i niepewnych czasach, mamy w Błogosławionych z Markowej nieustraszonych orędowników przed Bożym tronem. Niech czas nawiedzenia będzie mobilizacją do duchowej odnowy naszych rodzin.

Polecam Was wszystkich opiece Matki Bożej i zapraszam na spotkania z Błogosławionymi.

+ Romuald Kamiński

Biskup Warszawsko-Praski

Czytaj dalej >

Msza św. za Ojczyznę z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem

05/04/2024

W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia, odbędzie się tradycyjnie Msza święta za Ojczyznę, którą będzie celebrował ks. prof. Robert Skrzypczak.
Na godzinę 16.30 zapraszamy wszystkich do sali nad Caritasem na konferencję ks. prof. Roberta Skrzypczaka pt. "Błogosławione problemy rodzinne".
Po konferencji zostanie o godz. 18.00 odprawiona Msza święta oraz czuwanie przed relikwiami naszych Świętych z odczytaniem Litanii do Matki Boskiej Zwycięskiej.

Czytaj dalej >

Ogłoszenia duszpasterskie – XI Niedziela Zwykła - 16 czerwca 2024 r.

1. Dziś po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.

2. Uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły zapraszamy na Mszę Św. dziękczynną z racji zakończenia roku szkolnego w piątek 21 czerwca o godz. 8.00.

3. Podczas wakacji spowiedź w dni powszednie będzie 15 minut przed każdą Mszą Św. Prosimy przyjść wcześniej, aby spokojnie skorzystać z sakramentu pokuty.