• Aktualności
  • Ogłoszenia

Transmisja Mszy Świętych

30/04/2020

Zapraszamy wszystkich parafian do oglądania transmisji Mszy Świętych z naszego kościoła :

- od poniedziałku do soboty o godz. 18.00

- w niedzielę o godz. 10.15 i 11.30 z kazaniem dla dzieci.

KLIKNIJ W LINK : https://www.youtube.com/channel/UCu7NmqWxMMWX1cQDJNnnNyw

Czytaj dalej >

Mapa Święcenia pokarmów oraz Błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem

09/04/2020

Prosimy o zapoznanie się z mapą przejazdu kapłanów ulicami naszej parafii w Wielką Sobotę - święcenie pokarmów oraz w Niedzielę Zmartwychwstania - błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Czytaj dalej >

Triduum Paschalne

08/04/2020

Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia Męki Pańskiej. Mam świadomość, że nikt z nas nigdy nie doświadczył w swoim życiu takiego Wielkiego Tygodnia i każdy ma prawo się czuć zmęczony bieżącą sytuacją, ale postarajmy się przeżyć go godnie i po chrześcijańsku. Zaufajmy Panu Bogu i oddajmy się pod Jego opiekę, a Maryję, naszą najlepszą Matkę uczyńmy przewodniczką po tych trudnych drogach naszego życia. Niech te święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, będą dniami szczególnego zagłębienia się w Misterium Paschalne i szansą do głębokiego nawrócenia.

Z powodu epidemii w tym roku Triduum Paschalne będzie sprawowane bez udziału wiernych.

Liturgia w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 18.00 będzie transmitowana on-line. Przez godzinę po Liturgii będziemy w kościele udzielać chętnym Komunii Świętej.
Prosimy oczekiwać przed kościołem w utworzonej kolejce w bezpiecznych odstępach 3 metrów i po 5 osób wchodzić do świątyni.

Wielki Piątek  - kościół będzie otwarty od godz. 7.00 do 17.00, a tym samym będzie można indywidualnie adorować Najświętszy Sakrament,  jednocześnie pamiętając o ograniczeniu liczebności zgromadzeń do 5 osób. O godz.15.00, w godzinie śmierci Pana Jezusa, rozpoczniemy transmisję na żywo Nowenny do Miłosierdzia Bożego, która trwać będzie przez 9 dni do Niedzieli Miłosierdzia.    

Wielka Sobota - kościół będzie otwarty od godz. 7.00 do 17.00. Pobłogosławienia pokarmów dokonamy objeżdżając wiernych parafii od godz. 10.00 ulicami Nowego oraz Starego Rembertowa równocześnie. Czas objazdu może potrwać około 1 godziny.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - pozostańmy w domach i łączmy się duchowo poprzez transmisję Mszy Św. z naszej świątyni o godz. 6.00, 10.15 i 11.30.
Po Rezurekcji, ok. godz.7.00, gdy zaczną bić dzwony, wyruszymy z Najświętszym Sakramentem odkrytym samochodem, aby przejechać ulicami naszej parafii i pobłogosławić mieszkańców wg planu ze święcenia pokarmów. (czas przejazdu ok. 2 godz.) Można wyjść do ogrodzenia swojej posesji.
A po Mszy Św. o godz. 11.30 czyli ok. godz. 12.00 udzielimy wszystkim chętnym Komunii Św.

Czytaj dalej >

Telefon Wsparcia

03/04/2020

Parafialny Zespół Caritas Parafii Matki Boskiej Zwycięskiej uruchomił Telefon Wsparcia - 731162500 - w poniedziałki, środy i piątki (oprócz świąt) w godz. 10.00-15.00. Zapraszamy do kontaktu wolontariuszy oraz osoby potrzebujące.

Czytaj dalej >

Rekolekcje Wielkopostne

28/03/2020

Zapraszamy do wysłuchania Rekolekcji Wielkopostnych, które wygłosi ks. Łukasz Żak.

Transmisje będą codziennie od niedzieli (29 marca) do środy o godz. 9.30 na kanale

https://www.youtube.com/user/targowiskoslow

 

Czytaj dalej >

Kurs Przedmałżeński

27/03/2020

Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin, w związku z aktualną sytuacją, organizuje dla narzeczonych internetowe katechezy przedmałżeńskie przygotowujące do sakramentu małżeństwa.

Ta forma kursu przeznaczona jest tylko dla narzeczonych z terenu naszej diecezji, którzy planują zawarcie Sakramentu Małżeństwa przed 1 lipca tego roku.

Zgłoszenia przyjmuje diecezjalny duszpasterz rodzin ks. Robert Wielądek (nr tel. 664766062, e-mail: rwil8@wp.pl) do 5 kwietnia 2020 roku.

Czytaj dalej >

Ważne !

24/03/2020

W związku z wprowadzeniem w Polsce nowych zasad bezpieczeństwa wydarzenia o charakterze religijnym podlegają szczególnym ograniczeniom: we Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę.

Czytaj dalej >

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 5 kwietnia 2020 r.

1. Dzisiejsza Niedziela wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia Męki Pańskiej. Przeżyjmy go godnie i po chrześcijańsku. Niech te święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, będą dniami szczególnego zagłębienia się w Misterium Paschalne. Niestety Triduum Paschalne będzie sprawowane bez udziału wiernych. Możemy łączyć się tylko duchowo dzięki transmisji na żywo z naszego kościoła, każdego dnia o godz. 18.00. Przez godzinę po Liturgii w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę będziemy w kościele udzielać chętnym Komunii Świętej. Prosimy oczekiwać przed kościołem w odstępach 3 metrów i po 5 osób wchodzić do świątyni.

2. Możliwość przystąpienia do przedświątecznej spowiedzi będzie w poniedziałek, wtorek i środę. Rano od godz. 6.30 do 8.30, a wieczorem od godz. 16.00.

3. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę kościół będzie otwarty od godz. 7.00 do 17.00, a tym samym będzie można indywidualnie adorować Najświętszy Sakrament, jednocześnie pamiętając o ograniczeniu liczebności zgromadzeń do 5 osób.

4. W Wielki Piątek o 15.00, w godzinie śmierci Pana Jezusa, rozpoczniemy transmisję na żywo Nowenny do Miłosierdzia Bożego, która trwać będzie przez 9 dni do Niedzieli Miłosierdzia.         

5. W Wielki Piątek wszystkich wierzących obowiązuje post ścisły. Niech post w tym dniu nie będzie dla nas jedynie obowiązkiem, lecz stanie się wyrazem naszej miłości do Tego, który za nas oddał swoje życie.

6. W Wielką Sobotę Kościół trwa przy „Grobie Pańskim”, w modlitwie i poście oczekując na Jego zmartwychwstanie. W tym dniu nie będzie poświęcenia pokarmów w kościele! Pobłogosławienia pokarmów dokonamy łącząc się z Wami, dzięki transmisji internetowej o godz. 17.45.

7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego również pozostańmy w domach i łączmy się duchowo poprzez transmisję Mszy Św. z naszej świątyni o godz. 6.00, 10.15 i 11.30. Po Rezurekcji, ok. godz. 7.00, gdy zaczną bić dzwony, wyruszę z Najświętszym Sakramentem odkrytym samochodem, aby przejechać ulicami naszej parafii i pobłogosławić mieszkańców. Można wyjść do ogrodzenia swojej posesji. Kolejność przejazdu ulicami podamy we wtorek na stronie parafialnej. A po Mszy Św. o godz. 11.30 czyli ok. godz. 12.00 udzielimy wszystkim chętnym Komunii Św.