Nowe ograniczenia - epidemia koronawirusa

16/10/2020

Informujemy, że w najbliższą niedzielę :

- spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się tak było planowane o 16.30 w kościele, a nie w sali pod plebanią,

- Wieczór Uwielbienia odbędzie się po Mszy św. wieczornej,

- spotkanie dla dzieci komunijnych zostaje odwołane,

- spotkania scholi dziecięcej zostają zawieszone do odwołania. Dzieci ze scholi mogą odebrać w zakrystii od ks. Marcina ziarenka ewangeliczne na kilka najbliższych niedziel.

Ograniczona zostaje liczba wiernych w kościele do 135 osób.

Czytaj dalej >

Październik - miesiąc modlitwy różańcowej

01/10/2020

"Odmawiaj jedną Tajemnicę Różańca św. codziennie, a zobaczysz, że Maryja będzie Cię zmieniała, a przez Ciebie świat. Ale pamiętaj, owoce Różańca są długo niewidoczne, dlatego wydaje się on nudny.

Szatan zrobi wszystko, byś tej modlitwy nie odmawiał, bo wie, że ona otworzy Twoje serce na największą miłość, jaką jest Bóg,,

- O. Maksymilian Maria Kolbe

Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę, w której przez ręce Matki Bożej możemy wybłagać wiele łask dla nas samych, naszych bliskich, Ojczyzny naszej i całego świata. Za wspólne odmówienie jednej części różańca połączone z rozważaniem tajemnic można uzyskać odpust zupełny. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy Św.. Dzieci zapraszamy na wspólny różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.

Czytaj dalej >

Spotkanie Kręgu Biblijnego

30/09/2020

Serdecznie zapraszamy na spotkania prowadzone w formie warsztatów pod patronatem biblistów Bractwa Słowa Bożego. Najbliższe spotkanie 5 października o godz. 19 w salce pod plebanią, a kolejne co dwa tygodnie. Aktualnie rozważamy Księgę Tobiasza.

Czytaj dalej >

Parafialny Caritas

27/09/2020

Parafialny Zespół Caritas wznowił swoje dyżury. 

Zapraszamy darczyńców i osoby w potrzebie we wtorki w godz. 10:00 - 12:00 oraz w czwartki w godz. 16:00 - 17:00 do salki pod plebanią. We wtorki zapraszamy szczególnie osoby samotne na spotkania przy słodkim poczęstunku zakończone modlitwą różańcową. 

Można kontaktować się z nami także telefonicznie w godzinach dyżuru - tel. 731-162-500

Jednocześnie informujemy, że ze względu na brak odpowiedniego pomieszczenia do przechowywania nie przyjmujemy odzieży używanej.

Czytaj dalej >

Zbiórka ministrantów

16/09/2020

Ksiądz Marcin zaprasza wszystkich ministrantów oraz kandydatów na zbiórkę w najbliższą sobotę 3 października o godz. 9.00.

Czytaj dalej >

Schola dziecięca

10/09/2020

W każdą niedzielę o godz. 10.30 w salce pod kancelarią czekamy na wszystkie chętne dzieci, które w tym roku chcą śpiewać w scholce. Po próbie przechodzimy do kościoła na Mszę św. o godz.11.30.

Zabieramy ze sobą maseczki.

A najbardziej czeka  i zaprasza nas Pan Jezus. Kto przyjmie Jego zaproszenie?

Czytaj dalej >

Uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej

15/08/2020

W sobotę 15 sierpnia przypada Uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej, a dla naszej wspólnoty Uroczystość odpustowa Matki Boskiej Zwycięskiej, sprawczyni Cudu nad Wisłą i patronki żołnierza Polskiego.

Fotorelacja z uroczystości.

Czytaj dalej >

Strony