Jubileuszowy Koncert Chóru Parafialnego

15/11/2019

Zapraszamy na uroczyste obchody 20 rocznicy powstania chóru parafialnego MB Zwycięskiej w Warszawie - Rembertowie. Msza Święta połączona z koncertem i laudacją odbędzie się 24 listopada o godz. 13.00.

Czytaj dalej >

Imieniny księdza Marcina 11.11.2019

13/11/2019

11 listopada to dzień imienin księdza Marcina. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 wszystkie grupy parafialne złożyły życzenia imieninowe solenizantowi.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Czytaj dalej >

Narodowe Święto Niepodległości - Uroczystości w naszej parafii

12/11/2019

Fotorelacja z uroczystości w naszej parafii dostępna jest na Facebook-owej stronie Urzędu Dzielnicy Rembertów https://www.facebook.com/pg/Dzielnica-Rembert%C3%B3w-mst-Warszawy-503549...

Czytaj dalej >

Wieczornica Patriotyczna

06/11/2019

Serdecznie zapraszamy na kolejną Wieczornicę Patriotyczną. W tym roku spotykamy się w niedzielę 10.11.2019 w Szkole Podstawowej nr 189 (hala sportowa, wejście od ul. Przedświt)
W programie:
- występy gości
- śpiewanie patriotycznych pieśni
- poezja
- konkurs plastyczny dla dzieci z nagrodami
- słodki poczęstunek - Skauci Europy i Cukierni R. Radzikowski

 

Czytaj dalej >

Warunki Odpustu Zupełnego w dniach 1-8 Listopada

04/11/2019

Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
2. Być w stanie łaski uświęcającej.
3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

Czytaj dalej >

Dzień Zaduszny na naszym cmentarzu

03/11/2019

Zapraszamy do obejrzenia wieczornych zdjęć z naszego cmentarza.

Czytaj dalej >

Uroczystość Wszystkich Świętych

31/10/2019

1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba. Wszystkich katolików obowiązuje w tym dniu uczestnictwo we Mszy Św. a nie tylko nawiedzenie cmentarza. Msze Święte będą odprawione jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Mszy Św. o 13.00. O tej godzinie, na cmentarzu (przy pierwszej bramie od strony kościoła), rozpocznie się procesja z modlitwą wypominkową za zmarłych, a po jej zakończeniu, w kaplicy przy grobach kapłańskich, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji naszych bliskich, którzy odeszli już do wieczności.

Czytaj dalej >

Strony