Orkiestra Koncertowa VICTORIA

Orkiestra Koncertowa Victoria Parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Warszawie-Rembertowie powstała 4 listopada 1997 roku z inicjatywy prałata Edwarda Żmijewskiego.

Organizacji Orkiestry oraz jej kierownictwa artystycznego i funkcji I kapelmistrza-dyrygenta podjął się pułkownik rezerwy mgr Julian Kwiatkowski - absolwent Studium Muzycznego dla Kapelmistrzów Wojskowych.oraz Państwowej Wyżeszj Szkoły Muzycznej w Poznaniu, inspektor orkiestr Wojska Polskiego, kompozytor, członek Polskiego Związku Autorów i Kompozytorów "ZAKR".

Orkiestra posiada w swoim dorobku znaczące dokonania artystyczne. Wykonała ponad 500 koncertów w 84 miastach Polski. Odbyła wiele podróży zagranicznych do : Austrii, Białorusi, Czech, Danii, Francji, Litwy, Niemiec, Słowacji, Węgier, Ukrainy, Włoch i Watykanu. Na zaproszenie przestawicieli placówek dyplomatycznych RP w Grodnie, Kopenhadze, Malmo, Pradze Czeskiej i Wiedniu , wykonała specjalnie przygotowane okolicznościowe koncerty z okazji świąt i rocznic państwowych. Dotychczas nagrała 6 płyt , za które to nagrania otrzymała nagrodę "Złota Płyta", nadaną przez Zarząd Główny Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Z Orkiestrą nagrywają i koncertują artyści Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Opery Kameralnej, Filcharmonii Narpdowej oraz absolwenci Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie.

Za działalność koncertową Orkiestra została uhonorowana wieloma wyróżnieniami, w tym:

• medalem pamiątkowym "Prymas 1000-lecia- Kardynał Stefan Wyszyński", nadanym przez prymasa Polski kardynała Józefa Glempa w dniu 1 grudnia 2001 roku w muzeum Jana Pawła II w Warszawie,
  • medalem pamiątkowym "Świętego Stefana" przez arcybiskupa Egier (Węgry),
  • medalem Europejskiego Stowarzyszenia Bractw Kurkowych (Austria),
  • złotym medalem Międzynarodowego Konkursu Orkiestr Dętych w Mór (Węgry),
  • złotą odznaką z brylantem Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr,
  • złotą odznaką z brylantem Rodziny Radia Maryja,
  • 1 miejscem i nagrodą główną XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego w Gdynii.

Poniżej przedstawiamy wyjątkowy, historyczny film autorstwa pana Roberta Dymowskiego.

Film ten, reklamujący Orkiestrę Victorię, nagrany był 15 lat temu i zawiera między innymi nagranie z występów na audiencji u ojca świętego Jana Pawła II.