Wystawa „Cuda eucharystyczne”

23/05/2021

Podczas wszystkich dzisiejszych Mszy świętych ksiądz Michał Dziedzic przybliża nam postać Carla Acutisa, który 10 października 2020 roku został włączony do grona błogosławionych Kościoła katolickiego.

Ten młody chłopiec był bardzo rozmiłowany w Eucharystii, którą nazywał swoją autostradą do nieba. Jako siedmiolatek – dwa lata wcześniej niż jego rówieśnicy – przystąpił do Pierwszej Komunii św. Od tego dnia starał się codziennie uczestniczyć we Mszy św., aby przyjmować Jezusa do swego serca. Być zawsze zjednoczonym z Jezusem, oto mój plan na życie – zapisał w swoim duchowym dzienniku. W wieku 15 lat nagle zachorował na ostrą białaczką. Swoje cierpienia ofiarował – jak sam powiedział – za papieża i Kościół, aby uniknąć czyśćca i iść prosto do nieba. Zmarł 12 października 2006 r.

W bocznych nawach naszej świątyni możemy oglądać wystawę o Cudach Eucharystycznych, przygotowaną przez Carla Acutisa. A po każdej Mszy świętej ksiądz Michał udziela błogosławieństwa relikwiami błogosławionego.