Warsztaty Dialogu Małżeńskiego

12/05/2019

Najlbiższe spotkanie 26 maja godz. 12.30

Wykład o rozpoznawaniu płodności według modelu Creighton, opartego na osiągnięciach naukowych Naprotechnologii, czyli:

· rozpoznawanie dni płodnych i niepłodnych na podstawie indywidualnego cyklu kobiety

· obserwacja zdrowia ginekologicznego i rozrodczego kobiety (od dojrzewania po menopauzę)

· zastosowanie przy endometriozie, PCOS i bolesnych miesiączkach

· zespole napięcia przedmiesiączkowego, torbielach jajników

· właściwa diagnostyka i leczenie niepłodności

Prowadzący: instruktorka Modelu Creighton, Agnieszka Rasztawicka-Szponar,

Ogólnopolskie Centrum Troski o Płodność:  www.fccp.pl

26 maja, godz. 12:30, sala nad Caritasem

 

WARSZTATY DIALOGU MAŁŻEŃSKIEGO

Kiedy: w niedziele: 26 maja, 9 czerwca 2019 r. o godz. 12:30 (po Mszy św. dla dzieci o godz. 11:30)

Gdzie: sala nad Caritasem II piętro (wejście od parkingu przy Biedronce), dzieciom przedszkolnym i szkolnym zapewniamy ciekawe zajęcia pod opieką pedagogów oraz poczęstunek; niemowlaki mile widziane z rodzicami

Program: wprowadzenie 20 min oraz indywidualna praca w małżeństwach 45 min:

  • zasady małżeństwa świadomego
  • metody dialogu małżeńskiego
  • jedno ze spotkań, poświęcone rozpoznawaniu płodności wg najnowszych osiągnięć naprotechnologii, poprowadzi instruktorka modelu Creighton’a Agnieszka Rasztawicka-Szponar

Proszę mieć przy sobie długopisy!

Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy, że nasze kontakty w małżeństwie oparte są na podświadomych pragnieniach i reakcjach. Nie rozumiemy, dlaczego w małżeństwo wkrada się rutyna, niechęć do drugiego małżonka, a nierzadko również wrogość. Czujemy się rozczarowani małżonkiem i małżeństwem – nie tak je sobie wyobrażaliśmy,  kiedy braliśmy ślub. Przeżywamy kryzysy, kiedy pojawia się pierwsze dziecko, gdy wpadamy w wir obowiązków, kiedy dorastają nasze dzieci, gdy jesteśmy na etapie kryzysu wieku średniego albo dzieci wyfruwają z gniazda. To wszystko odbija się na małżeństwie. Co zrobić, aby zacząć odczuwać prawdziwą satysfakcję ze związku dwojga ludzi, którzy ślubowali sobie dozgonną miłość?

W skrócie odpowiedź na to pytanie brzmi: zaprzyjaźnić się z własnym małżonkiem. Przyjaciele znają się dobrze i są chętni do bezinteresownego spełniania swoich potrzeb. Przegadali z sobą wiele godzin i akceptują się bez względu na wszystko. Warsztaty małżeńskie są okazją do rozmowy o kształcie związku; dają narzędzia do prowadzenia dialogu, który nie rani drugiego, a jednocześnie pomagają rozpoznać potrzeby i ośmielają do ich wyrażania.

Mile widziana pomoc w postaci przyniesienia poczęstunku dla dzieci po wcześniejszym uzgodnieniu, ewentualnie w przekazaniu środków na ten cel; w tym temacie prosimy o zgłoszenia na maila: stelegowskamaria@gmail.com

Uwagi i zapytania dotyczące warsztatów proszę kierować na maila: agtkasin@yahoo.com