13 maja - 104 rocznica rozpoczęcia objawień Matki Bożej w Fatimie

13/05/2021

Dzisiaj, 13 maja 2020 r. wspominamy Matkę Bożą Fatimską. 13 maja 1917 roku w Fatimie, w Portugalii, Najświętsza Dziewica ukazała się trojgu dzieciom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. Poleciła im modlitwę, zwłaszcza różańcową, i pokutę za grzeszników, a dla uproszenia pokoju w świecie – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

Po zakończeniu Mszy św. wieczornej, odmówieniu czwartej tajemnicy różańca świętego oraz Litanii Loretańskiej, przeszliśmy z figurą Matki Bożej Fatimskiej w procesji, aby oddać cześć naszej Mamie. Mamie, którą szczególnym nabożeństwem darzył św. Jan Paweł II. To właśnie Jej zawdzięczał swoje życie, kiedy to również 13 maja, ale 1981 roku cudem uszedł z życiem spod rąk zamachowcy.

Najjaśniejsza Panienko z Fatimy! Tobie polecamy naszą Ojczyznę, parafię, rodziny i nas samych. Czuwaj nad nami i upraszaj u Twojego Syna łaskę nawrócenia i skruszenia naszych twardych serc. Matko miłosierdzia, módl się za nami!