Eucharystyczny Ruch Młodych

Eucharystyczny Ruch Młodych to wspólnota formacyjna dla dzieci i młodzieży rozwijająca się na całym świecie. W Polsce ruch jest obecny od 1925 roku (początkowo pod nazwą Krucjata Eucharystyczna).
Od 1998 roku reaktywowany po przerwie, włączony w struktury polskiego kościoła katolickiego.
Patronami ERM są: św. Stanisław Kostka i św. Teresa od Dzieciątka Jezus.

Cztery zasady ERM:
- Żyj Mszą Świętą!
- Czytaj Ewangelię!
- Kochaj bliźnich!
- Bądź Trzynastym Apostołem!

Więcej o historii i formacji ERM na stronie: www.erm.pl.

Spotykamy się co tydzień o 16.45 na adoracji Najświętszego Sakramentu. Uczymy się powierzać Panu Jezusowi nasze sprawy osobiste, rodzinne, ale także sprawy naszej parafii. W pierwsze piątki miesiąca wspólnie uczestniczymy we mszy świętej pierwszopiątkowej o 16.30. Spotkania formacyjne odbywają się w każdy piątek w godzinach 17.00 – 18.00 w salce pod plebanią. W październiku, maju i czerwcu godzina może ulec zmianie w zależności od nabożeństw okresowych.

Spotkania ERM w naszej parafii rozpoczęły się w październiku 2017 roku. Obecnie kończymy pierwszy rok formacji, który zakończy się uroczystym przyjęciem do Wspólnoty ERM. Na znak przynależności do Ruchu uczestnicy otrzymają żółtą chustę.

Zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie te, które już były u I komunii świętej, a które chciałyby pogłębiać miłość do Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i stawać się coraz lepsze, a także wesoło wspólnie spędzać czas.
Mile widziane są zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Do grupy można dołączyć w trakcie trwania roku formacyjnego.

Opiekun Parafialny ERM ks.Marcin Skolasiński
Animatorzy ERM: Anna Kuczyńska, Marta Kurkiewicz