Wirtualna Choinka

16/11/2023

Dzisiaj rusza akcja WIRTUALNA CHOINKA

Wirtualna Choinka to akcja prowadzona od 2010 roku, aby wspierać potrzebujących i spełniać świąteczne marzenia. W tej akcji nie chodzi tylko o prezent, ale także często o przywrócenie poczucia godności. Dzieci z biednych rodzin nie mają innych marzeń niż te z bogatych. Różni je tylko to, że marzenia biedniejszych - bez naszej pomocy - nie będą miały szans na realizację.

Listę osób, do których kierowana jest pomoc przekazują Parafialne Zespoły Caritas, które doskonale znają potrzebujące rodziny i ich sytuację materialną.

Dotychczas wsparliśmy 5000 osób starszych i niepełnosprawnych, przekazaliśmy rodzinom ponad 1000 ton węgla i 10500 prezentów dla dzieci.. Czy podobnie będzie i w tym roku? To zależy także od Państwa.

Organizatorem akcji Wirtualna Choinka jest Komitet Społeczny „Wirtualna Choinka” przy współpracy wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas i Ruchu Światło- Życie..

Jak się zaangażować?

Wchodząc na stronę www.wirtualnachoinka.pl wybieramy formę pomocy: spełnienie marzeń dzieci, seniorów, niepełnosprawnych lub ogrzanie domu.

Kiedy wybiorą Państwo prezent, otrzymają Państwo maila potwierdzającego z opisem prezentu oraz gdzie i do kiedy trzeba go dostarczyć. Chcąc wyrazić wdzięczność Darczyńcom prześlemy zwrotnie interaktywny upominek.