Wirtualna Choinka

16/11/2022

Wirtualna Choinka – akcja, w którą wszyscy możemy się włączyć

Wirtualna Choinka to akcja prowadzona od 2010 roku, której celem jest rozradowanie serc najmłodszych i seniorów- przez zakup prezentów bożonarodzeniowych oraz ogrzanie domów - przez zakup węgla.

W tej akcji nie chodzi tylko o prezent, ale także często o przywrócenie poczucia godności.

Listę osób, do których kierowana jest pomoc przekazują Parafialne Zespoły Caritas, które  doskonale znają potrzebujące rodziny i ich sytuację materialną.

Dotychczas każdego roku udawało się  pomóc 3 tysiącom osób przez rozdysponowanie ponad 100 ton węgla i 1000 prezentów.  Czy tak będzie i w tym roku? To zależy także od Państwa. 

Jak się zaangażować?

Wchodząc na stronę www.wirtualnachoinka.pl wybieramy formę pomocy: spełnienie marzeń dzieci lub seniorów, lub zakup węgla. Dzieci z biednych rodzin nie mają innych marzeń niż te z bogatych. Różni je tylko to, że marzenia biedniejszych - bez naszej pomocy - nie będą miały szans na realizację.

Kiedy wybiorą Państwo prezent, otrzymają Państwo maila potwierdzającego z opisem prezentu oraz gdzie i do kiedy trzeba go dostarczyć. Chcąc wyrazić wdzięczność Darczyńcom prześlemy zwrotnie interaktywny upominek.

Organizatorem akcji Wirtualna Choinka jest Komitet Społeczny „WirtualnaChoinka” przy współpracy wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas i Ruchu Światło- Życie. Potrzebne informacje znajdą Państwo na stronie www.wirtualnachoinka.pl.