Wirtualna Choinka

22/11/2021

Wirtualna Choinka to akcja, której celem jest rozradowanie serc najmłodszych i seniorów- przez zakup prezentów bożonarodzeniowych lub ogrzanie domów - przez zakup węgla.

Nie możemy i nie chcemy być obojętni na to, w jakich warunkach żyją rodziny blisko nas. W tej akcji nie chodzi tylko o prezent, ale także często o przywrócenie poczucia godności.

Listę osób, do których kierowana jest pomoc przekazują Parafialne Zespoły Caritas. Doskonale znają oni rodziny i ich sytuację materialną. Z naszej parafii też zostały zgłoszone osoby potrzebujące.

Jak się zaangażować?

Wchodząc na stronę www.wirtualnachoinka.pl wybieramy formę pomocy: spełnienie marzeń dzieci lub seniorów, lub zakup węgla. Dzieci z biednych rodzin nie mają innych marzeń niż te z bogatych. Różni je tylko to, że marzenia biedniejszych - bez naszej pomocy - nie będą miały szans na realizację.

Opcja tylko dla mężczyzn

Nasi Darczyńcy nie tylko kupują prezenty świąteczne dla rodzin potrzebujących, ale także węgiel. Zwykle pakujemy go w worki i właśnie do tej akcji szukamy wolontariuszy. Jest to jedno popołudnie, kiedy to męską ekipą pragniemy coś zrobić dla innych, by oni nie marzli zimą. Chętnych zapraszamy do zgłaszania się na adres: organizatorzy@wirtualnachoinka.net

Obdarujemy każdego Mikołaja

Kiedy wybiorą Państwo prezent, otrzymają Państwo od nas maila potwierdzającego z opisem prezentu oraz gdzie i do kiedy trzeba go dostarczyć. Chcąc wyrazić wdzięczność Darczyńcom prześlemy zwrotnie interaktywny upominek.

Organizatorem akcji Wirtualna Choinka Prawdziwy Prezent jest Fundacja Kibicuj Rodzinie przy współpracy Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej i Ruchu Światło- Życie. Potrzebne informacje znajdą Państwo na stronie www.wirtualnachoinka.pl.