Uroczystość Wszystkich Świętych

26/10/2020

Za tydzień 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. Ze względu na zagrożenie koronawirusem i związane z nim zalecenia dotyczące zasad bezpieczeństwa, NIE BĘDZIE Procesji i Mszy Św. na cmentarzu. Msza Św. zbiorowa za zmarłych zostanie odprawiona w kościele o godz. 13.00. Jednocześnie bardzo proszę o rozłożenie w czasie nawiedzenia grobów naszych bliskich zmarłych pochowanych na miejscowym cmentarzu. Tym bardziej, że dekret opublikowany na polecenie Ojca Świętego przez Penitencjarię Apostolską, wydłuża w bieżącym roku, w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla wiernych zmarłych przez cały listopad (a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych). Informujemy również, że od piątku cmentarz będzie otwarty tylko w ciągu dnia w godzinach od 7.00 do 21.00.