Triduum Paschalne

08/04/2020

Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia Męki Pańskiej. Mam świadomość, że nikt z nas nigdy nie doświadczył w swoim życiu takiego Wielkiego Tygodnia i każdy ma prawo się czuć zmęczony bieżącą sytuacją, ale postarajmy się przeżyć go godnie i po chrześcijańsku. Zaufajmy Panu Bogu i oddajmy się pod Jego opiekę, a Maryję, naszą najlepszą Matkę uczyńmy przewodniczką po tych trudnych drogach naszego życia. Niech te święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, będą dniami szczególnego zagłębienia się w Misterium Paschalne i szansą do głębokiego nawrócenia.

Z powodu epidemii w tym roku Triduum Paschalne będzie sprawowane bez udziału wiernych.

Liturgia w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 18.00 będzie transmitowana on-line. Przez godzinę po Liturgii będziemy w kościele udzielać chętnym Komunii Świętej.
Prosimy oczekiwać przed kościołem w utworzonej kolejce w bezpiecznych odstępach 3 metrów i po 5 osób wchodzić do świątyni.

Wielki Piątek  - kościół będzie otwarty od godz. 7.00 do 17.00, a tym samym będzie można indywidualnie adorować Najświętszy Sakrament,  jednocześnie pamiętając o ograniczeniu liczebności zgromadzeń do 5 osób. O godz.15.00, w godzinie śmierci Pana Jezusa, rozpoczniemy transmisję na żywo Nowenny do Miłosierdzia Bożego, która trwać będzie przez 9 dni do Niedzieli Miłosierdzia.

Wielka Sobota - kościół będzie otwarty od godz. 7.00 do 17.00. Pobłogosławienia pokarmów dokonamy objeżdżając wiernych parafii od godz. 10.00 ulicami Nowego oraz Starego Rembertowa równocześnie. Czas objazdu może potrwać około godziny.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - pozostańmy w domach i łączmy się duchowo poprzez transmisję Mszy Św. z naszej świątyni o godz. 6.00, 10.15 i 11.30.
Po Rezurekcji, ok. godz.7.00, gdy zaczną bić dzwony, wyruszymy z Najświętszym Sakramentem odkrytym samochodem, aby przejechać ulicami naszej parafii i pobłogosławić mieszkańców wg planu ze Święcenia pokarmów. (czas przejazdu ok. 2 godz.) Można wyjść do ogrodzenia swojej posesji.
A po Mszy Św. o godz. 11.30 czyli ok. godz. 12.00 udzielimy wszystkim chętnym Komunii Św.