Triduum Paschalne

30/03/2021

Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia Męki Pańskiej. Przeżyjmy go godnie i po chrześcijańsku. Niech te święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, będą dniami szczególnego zagłębienia się w Misterium Paschalne.

Z powodu epidemii w tym roku Triduum Paschalne będzie sprawowane z ograniczeniem ilości wiernych do 48 osób.

Liturgia w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 18.00 będzie transmitowana on-line. Przez godzinę po Liturgii będziemy w kościele udzielać chętnym Komunii Świętej.
Prosimy o wypełnianie poleceń służb porządkowych.

Możliwość przystąpienia do przedświątecznej spowiedzi będzie w poniedziałek, wtorek i środę. Rano od godz. 6.30 do 8.30, a wieczorem od godz. 17.00.

Wielki Piątek  - kościół będzie otwarty od godz. 7.00, a tym samym będzie można indywidualnie adorować Najświętszy Sakrament,  jednocześnie pamiętając o ograniczeniu liczebności osób. O godz.15.00, w godzinie śmierci Pana Jezusa, rozpoczniemy transmisję na żywo Nowenny do Miłosierdzia Bożego, która trwać będzie przez 9 dni do Niedzieli Miłosierdzia. W Wielki Piątek wszystkich wierzących obowiązuje post ścisły. Niech post w tym dniu nie będzie dla nas jedynie obowiązkiem, lecz stanie się wyrazem naszej miłości do Tego, który za nas oddał swoje życie.

Wielka Sobota - Kościół trwa przy „Grobie Pańskim”, w modlitwie i poście oczekując na Jego zmartwychwstanie, nasza świątynia będzie otwarta od godz. 7.00. Poświęcenie pokarmów odbędzie się przed kościołem od godz. 8.00 do  15.00, co pół godziny!

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - pozostańmy w domach i łączmy się duchowo poprzez transmisję Mszy Św. z naszej świątyni o godz. 6.00, 10.15 i 11.30.
Po Rezurekcji, ok. godz.7.00, gdy zaczną bić dzwony, wyruszymy z Najświętszym Sakramentem odkrytym samochodem, aby przejechać ulicami naszej parafii i pobłogosławić mieszkańców. Można wyjść do ogrodzenia swojej posesji.
A po Mszy Św. o godz. 11.30 czyli ok. godz. 12.00 udzielimy wszystkim chętnym Komunii Św.