Spotkania Kręgu Biblijnego

03/10/2022

Zapraszamy na spotkania Kręgu biblijnego, które odbywają się co 2 tygodnie  w poniedziałek o godz. 19:00 w salce pod plebanią. Może przyjść każdy, kto pragnie rozważać Słowo Boże we wspólnocie. Można dołączyć do nas w każdym czasie. Nowe osoby są witane z radością.

Krąg biblijny powstał w naszej parafii w roku 2018 z inicjatywy świeckich parafian z pomocą Księdza Proboszcza Emila Owczarka oraz pasjonisty Księdza Waldemara Linke i Bractwa Biblijnego.

Spotykamy się regularnie co 2 tygodnie w kilkunastoosobowej grupie. Prowadzącą spotkania jest bardzo ceniona przez nas Jadwiga Siewko z parafii św. Łucji, absolwentka Wydziału Teologicznego UKSW. Od tego roku mamy także opiekuna duchowego w osobie Księdza Mateusza Osicy.

Spotkanie rozpoczynamy modlitwą spontaniczną. Prosimy Ducha Świętego o pomoc i światło.

Potem czytamy na głos fragment Pisma Świętego. Prowadząca odpowiada na pytania dotyczące tego, co jest niejasne dla nas w tekście. Następnie dzielimy się tym, co odczytaliśmy z tekstu, co Bóg mówi do nas w naszej konkretnej sytuacji życiowej.

Staramy się trzymać zasady nie komentowania wypowiedzi innych, szacunku dla wypowiedzi Brata lub Siostry, skupienia się na tekście.

Spotkanie kończymy wspólną modlitwą oraz błogosławieństwem Kapłana.