Pomoc Uchodźcom

26/03/2022

Nasi najbliżsi sąsiedzi potrzebują naszego wsparcia, dlatego łączymy siły!

Drodzy Parafianie, wiele organizacji pozarządowych nie pozostało obojętnych na los Ukraińców oraz organizacji tam działających i uruchomiło zbiórki, mające zapewnić wsparcie mieszkańców Ukrainy w tych trudnych dniach. Dziś ta pomoc jest bardzo ważna. My również, jako Parafia oraz osoby z nią związane, angażujemy się w tą pomoc. Prowadzimy zbiórki darów, które przekazywane są we wskazane miejsca. Organizujemy przygotowanie żywności dla grup, które zatrzymują się w naszym kraju na chwilę. Zajmujemy się „patronatem” nad rodzinami, które pozostają na terenie naszej parafii i dzielnicy. W tej trudnej sytuacji, aby mieć możliwość dalszych działań potrzebne są środki finansowe, bez których ta pomoc nie będzie możliwa. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie naszych starań. Zapewniamy rozsądne zakupy, wiemy, jak dotrzeć do ludzi potrzebujących. Pamiętamy, że środki, które otrzymujemy od serca musimy wydać rozsądnie. Pamiętajmy, każdy może w jakiś sposób pomóc, przyjąć rodziny ukraińskie, przekazać datek serce. Nie chodzi o duże pieniądze a zaangażowanie.

Wpłat można dokonać na nasz parafialny numer konta: 44 1240 6162 1111 0000 4746 1819 z dopiskiem „Ukraina”