Niedziela Słowa Bożego

10/01/2023

W roku 2019 papież Franciszek w Liście Apostolskim „Aperuit illis” ustanowił, by w całym Kościele Powszechnym 3 Niedziela Zwykła roku liturgicznego była obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego.

Po raz kolejny będziemy przeżywać dzień promocji Słowa Bożego. Ojciec Święty pragnął, aby ten dzień był poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu słowa Bożego.

W tym roku Niedziela Słowa Bożego przypada 22 stycznia.Tego dnia na każdej Mszy świętej członkowie Kręgu Biblijnego będą rozdawać karteczki z pytaniami biblijnymi i odnośnikami, gdzie w Piśmie Świętym możemy znaleźć na nie odpowiedź, od godz. 14.00 będziemy mogli Adorować Najświętszy Sakrament, a dla naszych najmłodszych parafian przygotowaliśmy konkurs plastyczny.

Konkurs polega na zilustrowaniu dowolnego fragmentu Pisma Świętego:

- praca powinna być wykonana w formacie A4, technika dowolna

- do pracy powinna być dołączona karteczka z opisem czego można się nauczyć z danego fragmentu np. scena rozmnożenia chleba uczy mnie, że Pan Jezus zawsze się o mnie zatroszczy jeżeli będę blisko Niego,

- prace przynosimy na Mszę świętą o godz. 11.30 (22 stycznia), powinna być podpisana.