107 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie

14/05/2024

Obchodziliśmy wczoraj 107 rocznicę rozpoczęcia objawień Matki Bożej w Fatimie. Po Mszy św. wieczornej odprawiliśmy Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwa te odbywają się każdego 13-go dnia miesiąca od maja do października, nawiązują do objawień Matki Bożej. Każde Nabożeństwo ma charakter przebłagalny i obejmuje wspólne odmawianie Różańca oraz procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Matka Boża mówiła w objawieniu z 13 czerwca 1917 roku do siostry Łucji: „Jezus chce się posłużyć tobą, aby ludzie mnie poznali i pokochali. Chciałbym ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Kto je przyjmuje, temu obiecuję zbawienie dla ozdoby jego tronu”. Podobnie i dziś Maryja posługuje się nami, abyśmy we wspólnej modlitwie wypraszali miłosierdzie dla siebie najbliższych i dla tych którzy oddalili się od Boga, żyjąc tak jakby go nie było.