Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018 r.

1. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa pasyjne Wielkiego Postu, które w naszym kościele odprawiane są:

Droga Krzyżowa w każdy piątek o 17.00 (dla dzieci) oraz o 18.30 (dla młodzieży i dorosłych).

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczną w niedzielę o 17.15.

1. Dziś, o godz. 12.00, po Mszy Św. dla dzieci, zapraszamy wszystkich rodziców na kolejną konferencję o wychowaniu dzieci, która odbędzie się w Sali nad Caritasem. Tematem konferencji będzie „Efektywna komunikacja z dzieckiem”. Dzieciom w tym czasie zapewniamy opiekę pedagogów.
  2. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzinami na Mszę św. i spotkanie dziś o godz. 16.00. Natomiast o 16.30, w sali pod plebanią będzie comiesięczne spotkanie starszej grupy kandydatów do bierzmowania.
  3. Przyszła niedziela (druga wielkopostna) to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przez nasze ofiary będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.
  4. Pragniemy, aby w naszej parafii powstało apostolsko-formacyjne Bractwo Św. Józefa adresowane szczególnie do mężczyzn. Dlatego zapraszamy mężczyzn pragnących naśladować postać Św. Józefa na pierwsze spotkanie dziś o godz. 19.00 w sali pod plebanią.
  5. W przyszłą niedzielę, 25 lutego o godz. 19.00, rozpoczniemy przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych, którzy z różnych powodów zaniedbali ten sakrament, a pragną do niego przystąpić. Zapraszamy zainteresowanych.
  6. Zachęcamy do wsparcia dzieł charytatywnych „Caritas” przez przekazywanie 1% podatku przy rocznym rozliczeniu PIT. Na stoliku są wyłożone ulotki z informacją na ten temat.
  7. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

Maciej Andrzej Iwanicki, kawaler z parafii tutejszej i Agnieszka Szymańczyk, panna z parafii Dobrego Pasterza w Warszawie /II/

Michał Poddubiuk, kawaler i Paulina Milczarek, panna, oboje z parafii tutejszej /I/

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach uniemożliwiających wyżej wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa, jest zobowiązany powiadomić o tym kancelarię parafialną. Narzeczonych powierzamy Waszym modlitwom.

1. Tydzień temu ostatecznie zakończyliśmy tegoroczne „kolędowe” odwiedziny duszpasterskie w domach naszych wiernych. Mieliśmy przyjemność odwiedzić 1.579 mieszkań, w których żyją i rodziny, i osoby samotne. Stanowi to 59 % tych, którzy mieszkają w granicach naszej parafii. W tym roku nie przyjęło nas prawie 1.100 rodzin, wśród których niewielka część to deklarujący się jako niewierzący oraz wyznawcy innych religii, a większość to niestety ci, którzy z obojętności na sprawy duchowe nie chcieli poświęcić kilku minut na spotkanie z księdzem.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy otworzyli przed nami swoje domy, za życzliwość, wspólną modlitwę, spotkania w rodzinnym gronie, za rozmowy, pomysły i różne spostrzeżenia, a także za ofiary złożone na nowe ławki w kościele. Bóg zapłać!