Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 r.

1. Dziś o godz. 12.00, po Mszy Św. dla dzieci, zapraszamy wszystkich rodziców na kolejną konferencję o wychowaniu dzieci, która odbędzie się w Sali nad Caritasem. Tematem konferencji będzie „Jak brat i siostra, czy jak pies z kotem – o relacjach między rodzeństwem”. Dzieciom w tym czasie zapewniamy opiekę pedagogów.
  2. Za tydzień, 17 grudnia, rozpoczniemy nasze adwentowe rekolekcje, które poprowadzi Ks. Andrzej Kowalski, proboszcz parafii Św. Jakuba w Tarchominie. Msze święte w niedzielę będą według zwykłego porządku, zaś od poniedziałku do środy włącznie o 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 (dla dzieci), 18.00 i 19.30. Zaplanujmy nasz czas tak, aby przygotować drogę przychodzącemu Zbawicielowi.
  3. Za tydzień podczas wszystkich Mszy św. w miejsce zbiórki na tacę przeprowadzimy przedświąteczną zbiórkę darów rzeczowych dla najbardziej potrzebujących naszych parafian. Konserwy, słodycze i inne trwałe produkty żywnościowe zostaną rozdzielone jeszcze tego samego dnia, zaś ofiary pieniężne przeznaczymy między innymi na zakup leków, ciepłej odzieży czy opału do ogrzania mieszkań.
  4. Jedną z form pomocy potrzebującym jest także zakupienie (przy wyjściu z kościoła) świecy „Caritas” – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, którą zapalimy na wigilijnym stole jako znak naszej jedności i solidarności z ubogimi.
  5. Pod chórem u Sióstr Loretanek można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Złożone przy tej okazji ofiary są wsparciem wielu dzieł prowadzonych przez nasze siostry.
  6. Za tydzień, 17 grudnia, zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzinami na Mszę św. i spotkanie opłatkowe o godz. 16.00, a starszą grupę kandydatów do bierzmowania na spotkanie o 16.30 w salce pod plebanią.
  7. Wszystkim, którzy przyjęli nas w minionym tygodniu podczas „kolędowej” wizyty duszpasterskiej składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę, rozmowy i złożone ofiary, które są przeznaczone na nowe ławki w kościele.
  8. Skauci Europy zapraszają na kiermasz kart i ozdób świątecznych. Dziś i w przyszłą niedzielę po Mszach Św. o godz. 10.00, 11.15 i 13.00, przed kościołem, nasi skauci rozprowadzają własnoręcznie wykonane ozdoby. Zebrane środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie skautowych wyjazdów na zimowisko.

W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców następujących domów:

poniedziałek – 11.12 – ul. Republikańska, Fizyków, Górna, Haubicy

wtorek – 12.12 – ul. Fiszera, Plutonowych

środa – 13.12 – ul. Eskulapów, Dziewosłęby

czwartek – 14.12 – ul. Gawędziarzy

piątek – 15.12 – ul. Chruściela

sobota – 16.12 – ul. Komandosów

Kolędę zaczynamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w sobotę o 14.30.

Prosimy o przypomnienie sąsiadom o terminie wizyty księdza, aby nikt, kto zechce nas przyjąć, nie został pominięty. Znakiem oczekiwania na księdza niech będzie zapalone przed domem światło, otwarta furtka i zamknięte psy.