about_ico

Chór Parafialny

Chór Parafii Matki Boskiej Zwycięskiej

Chór Parafii M.B. Zwycięskiej w Warszawie Rembertowie
jest chórem mieszanym – czterogłosowym, liczącym obecnie około 25 osób. Chórzystów łączy wspólna pasja – umiłowanie muzyki i chęć wielbienia Boga śpiewem.

chór 1

Chór powstał w roku 1999. Wszystko zaczęło się z potrzeby głębszego przeżycia Liturgii Triduum Paschalnego. Włączenie się w przygotowanie oprawy muzycznej świąt Wielkanocnych zyskało poparcie ks. Proboszcza Edwarda Żmijewskiego. W związku z tym od jesieni 1999 roku zaczęły się regularne próby chóru.

Chór aktywnie uczestniczy w życiu parafii, śpiewa również w wielu innych miejscach. Repertuar zespołu stanowią głównie utwory sakralne oraz patriotyczne rożnych epok, wykonywane a cappella lub z towarzyszeniem organów.
Chór współpracuje również z orkiestrą Victoria działającą przy naszej parafii.

Ewa Gawkowska

Założycielem i dyrygentem chóru jest pani Ewa Gawkowska, organistka naszej parafii.

chór2

Od roku 2006 z chórem współpracuje pan Zbigniew Szablewski,
dyrygent, chórmistrz i pedagog.
Pan Zbigniew jest obecnie opiekunem artystycznym naszego chóru.

Zapraszamy miłośników muzyki sakralnej do naszego chóru, wykształcenie muzyczne nie jest wymagane,
liczą się predyspozycje, pasja i zaangażowanie w działalność chóru.

plakat-chor-4

ewagawko@gmail.com

Chór Parafii Rzymskokatolickiej Matki Boskiej Zwycięskiej ul. Grzybowa 1
04-498 Warszawa-Rembertów